15 Aralık 2007 Cumartesi

Silkroad Online - Baslangic

AÇIKLAMALAR

Bu bölümde silahlardan, bazı avantajlarından ve hangi elementle kullanılırsa nasıl sonuç alırsınız onlardan bahsedeceğim. İşte başlıyoruz!

Kılıçlar(Swords) : Kılıçlar kalkan(shield) ile kullanılabilen silahlardır ve fiziksel ataktan ziyade "magic"

atakları daha yüksektir. Mental tabanlı (pointleri ağırlıklı olarak int basan charlar) karakterler için seçilebilir.

Fiziksel atağı, magic atağından daha zayıf olduğu için, weapon skillerinden önce, force skillerine ağırlık vermenizi tavsiye ederim.

Buz(Ice) - Kılıçla beraber ice kullanmak kötü bir fikir sayılmaz. Aslında oldukça da etkilidir.

Kılıçların atak hızı diğer silahlara göre oldukça fazla olduğu için düşmanın "frostbite" yiyip yavaşlaması ve "freeze" yiyip donup kalma olasılığı çok fazladır. Bu da size daha güvenli bir savaş sağlar süphesiz. Birçok oyuncuda "kılıç(sword)+Buz(ice) kombinasyonunu gördüm ve oldukça kullanışlı görünüyordu.

Ateş(Fire) - Bu silahla ateş kullanmak diğer bir akıllıca seçimdir.Kılıcın hasar özelliğindense hızının daha önemli olduğu ve düşük ataklı bir silah olduğu düşünülürse, ateşin Verdiğiniz hasarı daha fazla arttırması çok işinize yarayacaktır. Ayrıca "Fire" skill ağacında bulunan birtakım skillerin shield'iniza ek ozellikler katması da cabası.

Elektrik(Lightning) - Şimdi benim tecrübelerime göre, sword+lightning mantıksız bir seçimdir. Kılıç zaten yeterince hızlı bir silahken "lightning"den gelen hıza ihtiyacınız yoktur. Daha çok, kılıcınız zayıf yönlerini kapatan bir element seçmek daha mantıklı olacaktır. Ben olsam "ice" yada "fire" seçerim.

Ama yok siz "ben hız manyağıyım arkadaş" diyorsanız tamam seçin ama ben kesinlikle önermem.


Pala(Blade) : Biliyorum "pala", "blade"in tam türkçe karşılığı değil. E sen de idare et kardeşim!

Blade "magic" ataktan çok fiziksel atak ağırlıklı bir silahtır. Tıpkı "sword" gibi bu silahı da bir kalkanla beraber kullanabilirsiniz. Daha çok fiziksel tabanlı (pointlerini daha çok, hatta tamamını STR basan) karakterler seçebilir. Fiziksel tabanlı olduğu için, bence weapon skillerine, force skillerinden daha çok yüklenin.


Buz(Ice) - Blade+ice benim favori tercihim olacaktır.

Düşmanları yavaşlatır ve verdiğiniz hasarı biraz yükseltir.

Mutlaka daha hızlı level kasmanızda yardımı olacaktır.

Ateş(Fire) - Blade+Fire idare eder. Buz kadar mantıklı bir seçim olamaz. Ateş, zaten güçlü olan "blade"inize daha fazla "damage" ekleyecektir ama umduğunuzu bulamayabilirsiniz.

Ayrıca Fire skillerinde bulunan bazı skiller shiled'inize ek özellikler katacaktır ama tavsiyem Buz seçmenizdir.

Elektrik(lightning) - Yine aynı fikirdeyim. Ben olsam Blade+Light kullanmam çünkü "blade"

zaten yeterince hızlı bir silahtır. Daha faydalı bir "force" kullanırım, "ice" yada "fire" gibi.

Hatta ben kesin "ice" diyorum!

Spear : Spear, fizikselden ziyade magic atağı daha yüksek olan, uzun bir silahtır. İki ele kullanılan bir silah olduğunu unutmayalım. Spear'la beraber shield kullanamazsınız. Tıpkı "sword" gibi, mental tabanlı (pointleri ağırlıklı olarak int basan charlar) karakterler için seçilebilir. Fiziksel atağı, magic atağından daha

zayıf olduğu için, weapon skillerinden önce, force skillerine ağırlık vermenizi tavsiye ederim.

Buz(Ice) - Spear+ice yeterince iyi bir kombinasyon olabilir. Daha az hasar alarak daha rahat level atlamanızda yardımcı olacaktır ama spear'ın yavaş bir silah olduğunu düşünürsek, düşmanın "forstbite" yada "freeze" yeme olasılığı düşük olacaktır. Tam olarak tavsiye edebileceğim bir kombinasyon değil.

Ateş(Fire) - Spear+Fire iyi bir fikir. Spear güçlü bir silahtır ve buna fire eklemek yaratıkları çabucak öldürmenizi kolaylaştıracaktır. Ne kadar çabuk öldürürseniz o kadar az hasar alırsınız tabiki.

Elektrik(Lightning) - İşte spearla en iyi kombinasyon budur. Spear+Light! Çünkü spear'ın atak hızının yavaşlık dezavantajını elektriğin silahınıza katacağı hızla kapatabilirsiniz. Kesinlikle benim tercihim bu olacaktır spear'la!

Glavie: Magic ataktan çok, fiziksel atağa dayalı, blade'den daha büyük, yavaş, uzun ve iki elle kullanılan bir silahtır. Fiziksel tabanlı (pointlerini daha çok, hatta tamamını STR basan) karakterler seçebilir. Fiziksel tabanlı olduğu için, bence weapon skillerine, force skillerinden daha çok yüklenin.

Buz(Ice) - Spear'da yazdığım gibi çok iyi bir fikir sayılmaz Glavie+ice. Sadece idare eder diyebiliyorum.

Zaten yavaş bir silah ve yine spear da yazdığım gibi düşmanınız "frostbite" yada "freeze" yemedikten sonra, "ice" anlamsız bir tercih olur.

Ateş(Fire) - Gerçekten iyi bir tercihtir Glavie+Fire. Yaratıkları çabuk öldürmenizi kolaylaştırır.

Bu kombinasyon benim kullandığım ve oldukça memnun olduğum bir kombinasyon. Kesinlikle tavsiye ederim.

Elektrik(Lightning) - Genelde "Glavie" için ilk tercih "lightning"dir. Glavie yavaş bir silahtır ve tıpkı spear gibi bu dezavantajı, "lightning"den gelen hızlı kapatabilirsiniz. Genel kanaatim çok kullanışlı olacağıdır.

Yay(Bow) : işte güçlü okumuz... Uzun atak mesafesi ve hızlı atak yapması size çok şey katacaktır.

Gerçekten iyi bir silah seçimi olabilir ama unutmamak lazım, fiziksel ataktan çok magic atak tabanlı bir silah olmasına karşın, ne fiziksel ne magic atak ağır basar. Bu nedenle eger okçu olacaksanız sadece "int" oynayabilirsiniz.

Atak mesafesi sayesinde, HP'nizin az olması sizi çok fazla etkilemeyecektir. Eğer "full int" ise daha çok "force" skillerinde yüklenin. Bir diğer seçenek ise "full str" oynamaktır ki bu da size çok tatmin edici bir HP sağlayacaktır. "full str" iseniz "weapon" skillerine ağırlık vermelisiniz.

Buz(Ice) - Bow+ice kesinlikle müthiş bir seçim olacaktır. Uzaktaki bir düşmanı dondurup yada yavaşlatıp yanınıza gelemeden öldürmeniz çok mutlu edecektir sizi. Eğer bana sorarsanız kesinlikle tercihim bu olur!

Ateş(Fire) - Bow+Fire da iyi bir tercih olabilir. Okun atağının zayıf olduğunu düşünecek olursak, fire bu açığı kapatabilir. Uzaktaki düşmanınızı öldürmenizi kolaylaştıracaktır. Okçu olduğum dönemde kullandığım ve

çok da tatmin olamadığım bir kombinasyondur bow+fire.

Elektrik(Lightning) - PvP için gerçekten iyi bir tercih olabilir özellikle "ice" ile kombine kullanılıyorsa!

Light, oklarınızın hızlanmasını sağlarken, okçuların genelde kullandıkları "vur-kaç" taktiğine ek olarak buzun yavaşlatması ve light skilleri içindeki hareket hızınızı arttıran büyü çok işinize yarayacaktır.